• Sledovat cenu
  •  

Zasílání upozornění emailem:

Rodinný dům, 167 m2 - Dr. Horákové 1, Poděbrady II, Poděbrady, okr. Nymburk

Cena: 11 500 000 Kč
Stav:Volný
167 m2, cihlová, parcela 655 m2
Popis: Prodej prvorepublikové vily v lázeňském městě Poděbrady
Nabízím ke koupi jedinečnou vilu z roku 1925 o celkové dispozici 5+2 v mimořádně zachovalém stavu s minimem pozdních úprav. Nemovitost je situována ve vilové čtvrti Pod...ěbrady II v ulici Dr. Horákové, pár minut chůze od náměstí T. G. Masaryka s lázeňským parkem a kolonádou.
Vilu v letech 1925 - 1927 realizovala technická stavební kancelář František Jech. Dům nese všechny znaky doby a místa vzniku. Střídmě zdobená fasáda jakoby naznačovala směr k rodícímu se funkcionalismu. Naznačené sloupy a dekorativní konzoly i lehkost oblouků lodžie na průčelí s výraznou římsou odkazují na vzdušnost kraje a klid lázeňského města.
Dispozice domu byly plánovány k naplnění potřeb rodiny stavebníka a maximálnímu praktickému využití. První nadzemní podlaží bylo určeno rodině. Ze zádveří vstupujeme na první podestu lehkého schodiště. Po levé straně je vstup do hlavního bytu, klesající schodiště vede k východu do zahrady přes zapuštěnou verandu a vstupu do sklepa. Stoupající rameno schodiště zpřístupňuje druhé nadzemní podlaží a malou půdu na stejné úrovni.
Za vstupem do hlavního bytu se otvírá spojovací hala. První pokoj sloužil pánovi domu jako pracovna s možností přijímání návštěv bez narušení soukromí rodiny. Navazuje pokoj s krytou terasou obrácenou výhledem do ulice a na jih do zahrady. Dále prostorná kuchyně, pokoj s okny do zahrady a koupelna. Na kuchyni navazuje z haly spíž.
Druhé nadzemní podlaží bylo určeno pokojům k pronájmu lázeňským hostům. Původně tři ložnice, toaleta a půda. Dnes jsou obývací pokoj, ložnice, kuchyně, koupelna a toaleta spojeny halou vedoucí od schodiště.
Vila je situována v severovýchodní části pozemku, zahrada otevřená k jihozápadu je zalitá sluncem po celé odpoledne. Kryté posezení při východu do zahrady vystavené odpoledním paprskům poskytuje klid s výhledem do zeleně.
Dům je částečně podsklepen a jeho součástí je dobová garáž. Druhá prostornější garáž byla vybudována v posledních letech v nevyužitém cípu zahrady.
Dům je velice zachovalý, shodou okolností nedošlo v průběhu let k zásadním zásahům. Ve velice dobré kondici je zachována většina původních prvků. Citlivá obnova a vhodně zvolené doplnění na dnešní standard novému majiteli poskytne reprezentativní nemovitost pro bydlení, případně sídlo firmy, kanceláře či ordinace nebo spojením obou účelů se lze navrátit k původnímu záměru pana Františka Jecha. Další informace na webu nemovitosti vilapodebrady. cz či na vyžádání.
Lokalita: Dr. Horákové 1, Poděbrady II, Poděbrady, okres Nymburk, Česká republika Dr. Horákové 1, Poděbrady II, Poděbrady, okr. Nymburk

Podobné nabídky v okolí

  • Objednání prohlídky a více informací
  •  
  • Poslat na e-mail
  •  

Zasílání odkazu na realitu emailem: